Infra topení - zalijte domov sluncem

Infra panely mají stejné teplo jako slunceInfračervené vlny jsou pouze "odborným" názvem pro teplo. ANO! Každé teplo vydávané jakýmkoliv předmětem jsou infračervené vlny, avšak pouze v infra panelech je teplo stejného typu jako vydává slunce. Vlnová délka je podobná sluneční a jelikož každý živý tvor i člověk miluje slunce, tak právě topné infra panely jsou považovány za nejpříjemnější zdroj tepla

Dva hlavní typy tepla

Jak jsme již zmínili, teplo je možné rozdělit a to na dva hlavní typy. 

1) Konvenční teplo - klasické (radiátory, vzduchotechnika)
2) Sálavé teplo  (infra panely, krbová kamna)  

Popis konvenčního teplaKonvenční teplo vydává například radiátor, který ohřívá okolní vzduch. Teplý vzduch je lehčí než studený, a tak stoupá vzhůru ke stropu a po ochlazení od studených stěn se vrací dolů. Díky tomuto proudění se postupně ohřeje všechen vzduch v místnosti a časem také stěny a okolní předměty. Bohužel díky tomu, že teplo přenáší vzduch je mnohem snáze dochází k únikům. Navíc se nejdříve ohřívají právě stěny stopu a podlaha je studená.

Princip sálavého tepla panelů HOMEHEATSálavé teplo 
které vydávají naše panely HOMEHEAT je tvořeno tepelnými paprsky v infračerveném pásmu, které stejně jako sluneční paprsky, procházejí vzduchem, aniž by ho svým průchodem zahřívaly. Teplo je předáváno pevným předmětům jako jsou lidé, stěny, podlaha nebo nábytek přímo. Nedochází tak k jakékoliv cirkulaci a únikům tepla. Rovnoměrně zahřáté předměty následně ohřívají samotný vzduch a stejná teplota je u podlahy tak u stropu. Tím, že panely ohřívají všechny předměty je možné docílit efektu "podlahového topení", kdy je podlaha nahřáta sálavými paprsky stejně, jako by bylo instalováno drahé podlahové topení. 

Princip panelů HOMEHEAT

HOMEHEAT infračervené vytápění využívá principu slunečního záření a poskytuje příjemné teplo v každé místnosti. Topný panel je speciálně vyvinutý z uhlíkových vláken, které vytváří přímé dlouhovlnné infračervené záření ze  spotřebované energie. Tento postup způsobuje rovnoměrné uvolnění do místnosti. Tak jsou stěny vždy v teple a suchu. Plísně a houby tak nemají ŽÁDNOU ŠANCI. 

Samotný panel má povrchovou teplotu okolo 110°C. Povrch je speciálně upraven, takže nemůže dojít k jakémukoliv popálení. Sálavé teplo je vydáváno z 97% a i pouhé 3% konvenčního tepla dokáží velmi rychle ohřát okolní vzduch, takže po 10-15 minutách od zapnutí panelů je již v místnosti příjemně. 

 Infra panel HOMEHEAT v interiéruFoto fólie s panelem HOMEHEAT