14 výhod sálavého vytápění

1. Nižší spotřeba energie

U konvenčního vytápění teplý vzduch neustále proudí ke stropu, kde ho nepotřebujeme. Pro vytopení na pokojovou teplotu 23°C musí být u stropu třeba i o 5°C více. U konvenčního vytápění jsou teploty všude stejné, a tak není potřeba prostory zbytečně přetápět. 

Samotné uniky tepla jsou o řády nižší a to pro nás znamená další ušetření energie, kterou by bylo nutné použít. Po řádném nahřátí stěn a předmětů dokonce topné panely ani nemusí být zapnuty, jelikož místo nich topí prostor sám. Průměrná doba chodu systému infra topení je proto méně než 8 hodin denně. 

2. Snížení prašnosti v místnosti

Díky tomu, že infračervené topné panely neohřívají samotný vzduch a nedochází k jeho cirkulaci, nevíří ani prach. Tato vlastnost je výhodná pro alergiky a prostory v centrech měst, kde je velké množství prachu. 

Infra panel v interiéru3. Nedochází k vysoušení vzduchu

Vzduch v místnosti není namáhán teplem a neztrácí svoji přirozenou vlhkost. Díky postupnému ohřívání od okolních předmětů a stěn je čerstvější a dýchatelnější. Již Vás nebude unavovat "dusno" z konvenčních topidel.

4. Efektivní vysoušení zdiva

S topnými panely zapomeňte na problémy s plísněmi všeho druhu. Díky tomu, že jsou stěny teplejší než samotný vzduch v místnosti, není možná jeho kondenzace a usazování vlhkosti ve zdivu. Infra panely pomáhají i objektům u vodních ploch, které jsou v neustálém náporu vlhkosti. 

5. Instalaci zvládne každý

Náklady na instalaci topných panelů HOMEHEAT jsou prakticky nulové. V případě, že chcete panel jen pro přitápění nebo se Vám nechce vytvářet nové elektrické obvody, stačí panel pověsit na zeď a pomocí přiložené montážní sady připevnit jako by jste věšeli obraz. 

6. Infra panel "není vidět"

Jestli nevzhledné radiátory přímo ruší a kazí vzhled interiéru, topné panely jsou neviditelným doplňkem. Můžete je implementovat přímo do stropní konstrukce, takže nikterak nevyčuhují a neruší prostor. Další možností je vytvoření topného obrazu, který je od klasické malby k nerozeznání. Můžete si tak Vaše pokoje ozdobit třeba fotografií z dovolené nebo kresbou dítěte. Díky revoluční FOTO fólii HOMEHEAT můžete motiv topného panelu měnit kdykoliv se Vám zachce. Nejste tak nuceni mít jeden topný obraz na celý život.

7. Panely topí prakticky ihned

Díky výkonnému systému i přeš 97% sálavé teplo můžete již po pár minutách cítit výrazné oteplení místnosti. Sálavé teplo působí přímo i na lidi, takže je pocit podobný jako by jste právě vyšli na sluníčko. 

8. Každý panel je možné regulovat samostatně

Jednotlivé prostory potřebují jiné teploty. Panely můžete regulovat pomocí nepřeberného množství termostatů a vytvořit si tak bezstarostný systém. V každém pokoji budou panely vytvářet jinou teplotu podle Vašeho uvážení.

9. Bez elektrosmogu

Sálavý článek topného panelu je ohmická zátěž, vyrobená na bázi uhlíku. K uvedení do provozu se využívá proud 230V z klasických zásuvek. Je tedy v  porovnání s většinou jiných elektrických a elektronických zařízení minimálním zdrojem elektrosmogu.

10. Bezhluční provoz

Infra panel nevyužívá žádné pohyblivé části. Provoz je tak absolutně bezhlučný.

11. Doplnění dalších panelů v případě potřeby

Díky jednoduché instalaci je možné panely odpojit a přesunout, nebo na druhou stranu doplnit. Při častém stěhování z bytu do bytu tak mohou být právě topné obrazy Vašim věrným společníkem. :-)

12. Jedinečný léčivý vliv na organismus

Umístění infra panelů v doběSálavé teplo nejen že ohřívá pokožku, ale stejně jako sluneční paprsky proniká hlouběji do tkáně. Blahodárné účinky infračerveného záření na lidský organismus jsou prokázány a léčba infrazářením je běžně používána v lékařství. Komu chybí slunce a nemá šanci se dostat ven, jsou panely jedinečným řešením.
 

13. Příjemný teplo - spokojený domov

Sálavé teplo z infra panelů HOMEHEAT lze přirovnat k teplu z letního slunce. Dalším přirovnáním jsou vyhřátá krbová kamna. Toto teplo je mnohokrát příjemnější než "dusné" konvenční teplo z radiátorů. Navoďte ve Vašem domě, bytě, na chalupě nebo v kanceláři pohodovou atmosféru a to jen díky topení. 

14. Panely neznečišťují životní prostředí

U klasických zdrojů infračerveného sálání jako je krb nebo kamna dochází ke spalování kyslíku a nucené výměny vzduchu, která vede k  teplotním ztrátám. U sálavého panelu ke spalování kyslíku nedochází, větrání lze tedy omezit na hygienické minimum.